Przedsiębiorstwa należące do przedstawicieli mniejszości i kobiet (Minority and Women-Owned Business Enterprises, MWBE), zezwolenia na kręcenie filmów i rady ds. przeglądu archiwów
Dlaczego ta propozycja znalazła się na karcie do głosowania?
Komisja ds. Zmian Statutu (Charter Revision Commission) w 2024 r. dokonała przeglądu Statutu Miasta Nowy Jork, aby upewnić się, że jest on efektywny i odpowiada na potrzeby wszystkich nowojorczyków, oraz przeprowadziła wysłuchania publiczne i działania informacyjne w celu poznania opinii publicznej, po czym zaproponowała poniższe zmiany.
O co chodzi w tej propozycji:
Propozycja wprowadziłaby zmiany w Statucie Miasta w celu ustanowienia stanowiska Naczelnika ds. Różnorodności w Biznesie (CBDO), upoważnienia Burmistrza do wyznaczenia biura wydającego zezwolenia na kręcenie filmów oraz połączenia rad ds. archiwów.
Głos „Tak” oznacza powstanie stanowiska CBDO, którego zadaniem byłoby udzielanie wsparcia przedsiębiorstwom MWBE, upoważnienie Burmistrza do wyznaczenia biura wydającego zezwolenia na kręcenie filmów oraz połączenie dwóch rad. Głos „Nie” oznacza pozostawienie przepisów bez zmian.
Co oznacza ta propozycja:
Propozycja oznaczałaby utworzenie nowego stanowiska urzędowego w celu wspierania firm MWBE, umożliwiłaby Burmistrzowi wyznaczenie urzędu wydającego zezwolenia na kręcenie filmów oraz postkutkowałaby połączeniem dwóch rad zarządzających aktami miasta w jedną.
Jeśli ta propozycja zostanie przyjęta:
Zmieniono by Statut w celu wprowadzenia tych zmian.
Podsumowanie opinii za przyjęciem propozycji poddawanej pod głosowanie nr 6:
CFB otrzymała 1 publiczną uwagę od zwolennika propozycji nr 6. CFB nie otrzymała żadnych uwag od organizacji.
Podsumowanie opinii przeciw przyjęciu propozycji poddawanej pod głosowanie nr 6:
CFB otrzymała publiczne uwagi (9) od przeciwników propozycji nr 6. Uwagi zawierają obawy, że propozycja nr 6 dotyczy kilku niezwiązanych ze sobą kwestii, że nie usprawni procesów administracyjnych ani nie ograniczy biurokracji oraz że połączenie rad może zostać zrealizowane przez organy administracyjne, a nie przez Komisję ds. Zmian Statutu. CFB otrzymała uwagi od następujących organizacji:
- Surveillance Technology Oversight Project
- Jails Action Coalition i HALT Solitary Campaign (JAC/HALT)
- New Yorkers Defending Democracy