Wczesne głosowanie — przed dniem wyborów

Każdy wyborca w Nowym Jorku może osobiście zagłosować wcześniej, czyli przed dniem wyborów. Wczesne głosowanie jest wygodne, szybkie i elastyczne.

Gdzie głosować

Wczesne głosowanie odbywa się w wyznaczonym lokalu wyborczym. Lokal wyborczy otwarty na potrzeby wczesnego głosowania może być inny niż lokal, w którym głosuje się w dniu wyborów, więc koniecznie sprawdź jego lokalizację, zanim wybierzesz się na głosowanie!

Znajdź mój lokal wyborczy

Kiedy głosować

Wczesne głosowanie jest możliwe od 17 do 25 czerwca, przy czym godziny głosowania w poszczególnych dniach mogą być różne. Podobnie jak w dniu wyborów można się udać do lokalu wyborczego umożliwiającego wczesne głosowanie o dowolnej godzinie w czasie jego otwarcia.Sobota

17 czerwca

Niedziela

18 czerwca

Poniedziałek

19 czerwca

Wtorek

20 czerwca

Środa

21 czerwca

Czwartek

22 czerwca

Piątek

23 czerwca

Sobota

24 czerwca

Niedziela

25 czerwca


Ciekawostka: wczesne głosowanie zyskuje coraz większą popularność! W wyborach powszechnych w 2020 r. wyborcy byli o 372% bardziej skłonni do udziału we wczesnych wyborach, jeśli już kiedyś zdarzyło im się skorzystać z tej możliwości.

Najczęściej zadawane pytania

Czy można wziąć udział we wczesnych wyborach po złożeniu wniosku o kartę do głosowania zdalnego albo po przesłaniu takiej karty?

W przypadku złożenia wniosku o kartę do głosowania zdalnego należy odpowiednio zaplanować proces głosowania. Wypełnioną kartę do głosowania zdalnego można dostarczyć do dowolnego lokalu wyborczego umożliwiającego wczesne głosowanie w godzinach jego otwarcia. Jeśli jednak po złożeniu wniosku o kartę do głosowania zdalnego postanowisz zagłosować osobiście, możesz to zrobić przy użyciu karty z poświadczeniem tożsamości w lokalu wyborczym. Taka karta wygląda nieco inaczej. W razie potrzeby możesz poprosić o pomoc pracownika lokalu wyborczego.

Jakie są zalety wczesnego głosowania?

Wczesne głosowanie zapewnia wyborcom większą elastyczność, skraca czas oczekiwania w dniu wyborów i odciąża pracowników lokali wyborczych, dzięki czemu wybory przebiegają przyjemniej dla wszystkich!

Dlaczego są organizowane wczesne wybory?

Ustawa o wczesnym głosowaniu została podpisana przez gubernatora w 2019 r. Została ona przyjęta głosami przedstawicieli obu partii w Senacie i Zgromadzeniu Stanowym.

Znajdź mój lokal wyborczy

Gdzie głosować?

Aby znaleźć swój lokal wyborczy umożliwiający wczesne głosowanie, zajrzyj do witryny internetowej Nowojorskiej Komisji Wyborczej (NYC Board of Elections).

Znajdź mój lokal wyborczy

Najważniejsze daty

 • Termin aktualizacji adresu

  Poniedziałek, 12 czerwca 2023
 • Termin składania wniosków o kartę do głosowania nieobecnego (online lub pocztą)

  Poniedziałek, 12 czerwca 2023
 • Termin rejestracji wyborców

  Sobota, 17 czerwca 2023
 • Przedterminowe głosowanie

  Sobota, 17 czerwca 2023 – niedziela, 25 czerwca 2023