Jeśli nie możesz głosować osobiście w NYC, zagłosuj drogą pocztową

Głosowanie drogą pocztową to bezpieczna, łatwa i pewna metoda głosowania dla osób, które tego potrzebują!

Jeśli z uzasadnionej przyczyny nie możesz głosować w dniu wyborów — na przykład przebywasz poza Nowym Jorkiem, chorujesz lub jesteś osobą z niepełnosprawnością — możesz złożyć wniosek o kartę do głosowania zdalnego. 

Ciekawostka: w czerwcowych prawyborach prezydenckich w 2020 r. złożono ponad 33 razy więcej wniosków o kartę do głosowania zdalnego niż w prawyborach prezydenckich w 2016 r.

Jak głosować drogą pocztową

Często zadawane pytania

Jakie mogą być uzasadnione przyczyny złożenia wniosku o kartę do głosowania zdalnego?

Wniosek o kartę do głosowania zdalnego może złożyć osoba, która w dniu wyborów będzie przebywać poza Nowym Jorkiem, jest chora lub ma niepełnosprawność fizyczną, jest głównym opiekunem osób chorych lub mających niepełnosprawność fizyczną, jest pensjonariuszem lub pacjentem szpitala nadzorowanego przez Urząd ds. Zdrowia Weteranów (Veterans Health Administration) lub przebywa w więzieniu albo oczekuje na proces. Odpowiednią przyczynę należy wskazać w formularzu wniosku o kartę do głosowania zdalnego. Złóż wniosek o kartę do głosowania zdalnego.

Czy po złożeniu wniosku o kartę do głosowania zdalnego lub odesłaniu takiej karty mogę zagłosować osobiście?

W przypadku złożenia wniosku o kartę do głosowania zdalnego należy odpowiednio zaplanować proces głosowania. Wypełnioną kartę do głosowania zdalnego można dostarczyć do dowolnego lokalu wyborczego w godzinach jego otwarcia. Jeśli jednak po złożeniu wniosku o kartę do głosowania zdalnego postanowisz zagłosować osobiście, możesz to zrobić przy użyciu karty z poświadczeniem tożsamości w lokalu wyborczym. Taka karta wygląda nieco inaczej. W razie potrzeby możesz poprosić o pomoc pracownika lokalu wyborczego.

Czy mogę osobiście oddać głos zdalny?

Brzmi to dziwnie, ale tak! Możesz osobiście oddać zdalny głos w biurze Komisji Wyborczej (Board of Elections) w swojej dzielnicy. Biura są otwarte w godzinach od 9:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku oraz w weekend poprzedzający dzień wyborów. Możesz skorzystać z tej opcji, jeśli na przykład nie zdążysz złożyć wniosku o kartę do głosowania online lub pocztą. W dniu wyborów biura są otwarte do godziny 21:00. Znajdź lokalne biuro Komisji Wyborczej (Board of Elections).

Czy mogę się wpisać na listę osób, które zawsze głosują zdalnie?

Tak! Jeśli cierpisz na przewlekłą chorobę lub jesteś osobą z niepełnosprawnością i nie możesz się stawić w swoim lokalu wyborczym, możesz się wpisać na listę osób, które zawsze głosują zdalnie. W tym celu zaznacz pole „permanent illness or physical disability” (przewlekła choroba lub fizyczna niepełnosprawność) na wniosku o kartę do głosowania zdalnego. Komisja Wyborcza (Board of Elections) automatycznie będzie wysyłać Ci wniosek o kartę do głosowania zdalnego przy okazji każdych wyborów, w których możesz brać udział.

Zamów teraz

Złóż wniosek o kartę do głosowania zdalnego

Wniosek o kartę do głosowania zdalnego można złożyć do Nowojorskiej Komisji Wyborczej (NYC Board of Elections)

Zamów teraz
Śledź moją kartę do głosowania

Śledź moją kartę do głosowania zdalnego

Możesz śledzić swoją kartę do głosowania online w systemie Nowojorskiej Komisji Wyborczej (NYC Board of Elections)

Śledź moją kartę do głosowania

Najważniejsze daty

 • Wczesne głosowanie

  Sobota, 15 czerwca 2024 – niedziela, 23 czerwca 2024
 • Termin składania wniosków o kartę do wczesnego głosowania drogą pocztową / głosowania zdalnego i formularz rejestracji wyborcy

  Sobota, 15 czerwca 2024
 • Termin składania wniosków o rejestrację wyborcy

  Sobota, 15 czerwca 2024
 • Termin składania wniosków o kartę do wczesnego głosowania drogą pocztową / głosowania zdalnego (osobiście)

  Poniedziałek, 24 czerwca 2024