Najważniejsze informacje

Przyszłość Nowego Jorku zależy od wyników głosowania. Twój głos w prawyborach 27 czerwca pomoże zadecydować, kto będzie reprezentować Twoją społeczność w Radzie Miasta.

Głosować można na trzy sposoby:

Przedterminowe głosowanie

Nie czekaj do dnia wyborów! Możesz osobiście oddać głos wcześniej: już od 17 czerwca.
Dowiedz się więcej o wczesnym głosowaniu

Głosowanie drogą pocztową

Jeśli z uzasadnionej przyczyny nie możesz głosować w dniu wyborów – na przykład przebywasz poza Nowym Jorkiem – możesz złożyć wniosek o kartę do głosowania zdalnego.
Dowiedz się więcej o głosowaniu drogą pocztową

Dzień wyborów

W dniu wyborów lokale wyborcze są otwarte w godzinach 6:00–21:00.Dowiedz się więcej o dniu wyborów

Link zewnętrzny

Rejestracja wyborcy

NYC Votes we współpracy z platformą TurboVote umożliwia bezpieczną rejestrację wyborców. Cały proces trwa mniej niż 5 minut.

Zarejestruj się
Link zewnętrzny

Gdzie głosować

Dowiedz się, gdzie możesz oddać głos – skorzystaj z narzędzia do wyszukiwania lokali wyborczych Komisji Wyborczej (Board of Elections).

Znajdź mój lokal wyborczy

Najczęściej zadawane pytania

Co znajduje się na karcie do głosowania?

27 czerwca odbędą się prawybory, które wyłonią kandydatów na członków Rady Miasta, prokuratora okręgowego oraz sędziów i stanowiska partyjne. Konkretne urzędy na karcie do głosowania zależą od Twojego miejsca zamieszkania. W prawyborach decydujesz o tym, który kandydat zostanie nominowany przez Twoją partię polityczną do udziału w wyborach powszechnych. Poznaj kandydatów.

Kto jest uprawniony do głosowania w prawyborach?

W celu głosowania w prawyborach w Nowym Jorku trzeba być zarejestrowanym wyborcą i członkiem partii politycznej. Ostateczny termin aktualizacji przynależności partyjnej upływa 14 lutego. Zarejestruj się jako wyborca.

Jakie udogodnienia są dostępne dla wyborców z niepełnosprawnością?

Wyborcy z niepełnosprawnością mają do dyspozycji różne metody odczytu i wypełniania kart do głosowania. W lokalach wyborczych dostępne są też urządzenia do oznaczania kart do głosowania. Korzystając z tych urządzeń, można wskazać swoje preferencje wyborcze na cztery sposoby. Nowojorska Komisja Wyborcza (NYC Board of Elections) przygotowała również karty do głosowania zdalnego dla osób potrzebujących ułatwień dostępu. Pamiętaj też, że możesz przyprowadzić osobę, która pomoże Ci w głosowaniu, albo poprosić o pomoc pracownika lokalu wyborczego! Dowiedz się więcej o ułatwieniach dostępu.

Najważniejsze daty

 • Termin zgłaszania zmian przynależności do partii politycznych

  Wtorek, 14 lutego 2023
 • Termin składania wniosków o kartę do głosowania zdalnego (online)

  Poniedziałek, 12 czerwca 2023
 • Termin rejestracji wyborców

  Sobota, 17 czerwca 2023
 • Termin aktualizacji adresu

  Sobota, 17 czerwca 2023